BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

La începutul anului scolar 2004 – 2005, unitatea devine COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC si este condusa de director prof. Ing. Boris TODOSICIUC si director adjunct prof. Adriana BULEARCA. Formele de învatamant sunt:
•  liceu curs de zi – 4 ani, profilurile matematica-informatica si tehnic
•  seral – 5 ani,
•  scoala profesionala 3 ani,
•  scoala de arte si meserii – 2 ani,
•  scoala postliceala de tehnicinei – 2 ani, totalizand 38 clase.

În prezent, scoala este condusa de doamna director prof. ing. Camelia GRIGOREANU si director adjunct prof. Adriana BULEARCA.

Baza materiala a liceului este formata din doua corpuri, A si B, si sala de sport, renovata in anii 1998-1999. Baza tehnica a liceului este alcatuita din cabinete de instalatii electroenergetice, desen tehnic, organe de masini, laborator de masurari electrice si electronice,laborator de masini electrice, laborator protectii prin relee si automatizari, cinci ateliere – trei profil electromecanic si doua profil electric, doua laboratoare de informatica, laboratoare de fizica, de chimie, cabinete de franceza si biologie.

Ratiunea noastra de a fi este favorizarea integrarii sociale si profesionale a tinerei generatii. Aceasta implica noi tehnologii, noi metode pedagogice, o noua atitudine privind responsabilitatea principala fata de realizarea propriului nostru viitor. Acesta include MECATRONICA, ROBOTICA, AUTOMATIZAREA, adica tot ceea ce astazi modern, iar maine va fi perimat.

Pentru viitor, Colegiul nostru îsi propune afirmarea sa în special pe plan national si european, implicandu-se în diferite proiecte internationale, printre care si în cel privind. obtinerea Certificatului de „Scoala Europeana”.

1

IstoricAdmitere | Plan de scolarizare | Cadre didactice | Album Foto | Activitatile Colegiului
Realizatorul acestui proiect este Geageac Florin
Profesor indrumator Zurba Anda